Acenta Giriş      

Bodrum’un çevresini eğlenerek görmek isterseniz; profosyonel şoförlerimizin kullandığı jeeplerimizle, yüzme molalı yemekli, eğlenceli jeep safari turumuz tam size uygun bir turdur. Sizleri otelinizden sabah jeeplerimiz ile alarak başlayan turumuz yine sizleri otellerinize bırakarak sonlanmaktadır.

 

Bodrum Jeep Safari Turu için otellerinden alınan bütün misafirlerimiz sarnıçların olduğu Koca Sarnıç Mevkii’nde buluşarak tura başlar. Sarnıç, içinde su biriktirmek için inşa edilen yapılara denilmektedir. Sarnıçlar 15-10 metreyi bulan, kubbeli yapısıyla sarnıçlar Ege kıyılarında ve dağ köylerinde sık görülür. Yağmur suları kanallar yardımıyla, derinliği 3-10 metreyi bulan sarnıcın içerisinde toplanmaktadır, dar ve oldukça alçak bir kapıdan sarnıca girilip, kovayla su çekilir.Günümüzde Ege bölgesinde bu sarnıçlar sadece hayvanlar sulama için kullanılıyor.

Sarnıç sonrası Çamlık Köyü’nde çay ve kahve molası verilir. Bodrum’a 15 km uzaklıkta yer alan Çamlık Köyü, 1600 yıllarda göçebe halkların buraya yerleşmesiyle kurulmuştur. Eski adı Irmene olan bu eski köyün geçmişi ise Karya dönemine kadar gitmektedir. Çam ormanlarıyla çevrili köy 1970 yılından bu yana Çamlık olarak anılmaktadır.

Dağlık ormanlık doğal Bölgede off road yaparak Yalıçiftlik zeytinyağı fabrikasında çay molası, yalıçiftlik Barbaros Koyu’nun nefis denizinde yüzme molası ile devam eden günde adrenalin heyecan ve eğlence dolu bir jeep safari sizleri bekliyor. Bodrum Jeep safari ve off road turları Bodrum ve çevresinde saklı kalmış gerçek güzellikleri keşfetmek için en ideal, adrenalin ve heyecan dolu aktivitelerden biridir. profesyonel rehber ve şoförlerimizin kullandığı jeepler ile konvoy halinde ilerlerken büyüleyici manzaralar, vadiler, şelaleler, dereleri ile el değmemiş Ege sizleri bekliyor.

Bodrum günübirlik safari tur programlarımıza katılarak sadece turlarımızda görebileceğiniz ender yerleri keşfedebilirsiniz. Bodrum içi jeep gezileri turları organizasyonları yapan firmalar denince akla ilk gelen şirketlerden biri olan firmamız tüm dağ safari programlarını yapmak için gerekli belgeler izinler ve lisansa sahip olup alanında uzman dağ ve doğa rehberleri şoförlerden oluşan profesyonel ekip tarafından yönetilmektedir. Tipik güneş kum sahil tatillerinden artık bıkmış ve size yeni pencere ufuklar açacak değişiklikler getirecek bir aktivitedir.

Bodrum’a 35 km uzaklıktaki Saz Köy ise bir sonraki duraktır. Çamların arasından kıvrıla kıvrıla uzayan bir yol sonrası ulaştığımız köyün halk, halı kilim ve hayvancılıkla geçinmektedir. Köydeki küçük bir gölde bulunan Kuzey Amerika su kaplumbağası Terrapine ise ilgi odağımız olmaktadır. Bu kaplumbağaların en önemli özelliği suyun yüzeyine doğru uzattıkları burunları ile diklemesine durmaya meraklıdırlar ve kışları çamurların altında uykuya yatarlar.

Etrim Halı Köyü: Mumcular mevki üzerinden devam eden seyahatiniz Etrim Köyü’nde tarihi bir çeşmede kıs bir mola verecektir. Bodrum’un henüz doğallığını ve bakirliğini koruyabilmiş bir bölgesinde yer alan Etrim Köyü, Bodrum’a 24 km uzaklıkta yer alıyor. Bu göçebe köyünün ilk yerlileri 500 yıl önce gelip buraya yerleşmiş. 45-50 haneye sahip köy 300 kişilik nüfusa sahiptir, köyün de ana geçim kaynakları hayvancılık, çiftçilik, halı ve kilim dokumacılığı ve kış dönemlerinde de zeytinyağı ve sabun üretimidir.Mikro DMG Turizm

Türsab A Grubu Seyahat Acentası olan firmamız T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Seyahat Acentaları Birliği ve Bodrum Ticaret Odası üyesidir.